Extrudované, pomaly pôsobiace hnojivá

Extrudované, pomaly pôsobiace hnojivá majú vysoký obsah živín, s optimálnym a vyváženým zložením primárnych (dusík, fosfor, draslík) a sekundárnych živín (vápnik, horčík, síra). Pôsobenie hnojív je cez postupné uvoľňovanie živín, čím je zabezpečený ich dlhodobý účinok a komplexné zaistenie výživy rastlín počas 4 až 6 mesiacov.

Hnojivá z tejto skupiny sú určené pre použitie v záhradnom a hobby sektore pri pestovaní a výsadbe všetkých druhov stromčekov (ihličnatých aj listnatých), konifer a okrasných rastlín, kríkov a drevín. Hnojivá sú vhodné aj pre záhradné plodiny, vinič, trávnaté plochy a rastliny pestované v kvetináčoch (interiérové aj exteriérové).

Používajú sa ako základné hnojenie pred siatím či vysádzaním rastlín, alebo na každoročné prihnojovanie v priebehu vegetácie. Hnojivá sú vo forme peletiek priemeru 2-3 mmm, peletovaná forma uľahčuje manipuláciu a dávkovanie.

  • KONIFERT EXTRA

KONIFERT EXTRA 14-5-14(+3CaO+4MgO+10S) je extrudované, pomaly pôsobiace hnojivo s vysokým obsahom živín a dlhodobým účinkom. Hnojivo je určené pre použitie v záhradnom a hobby sektore pri pestovaní a výsadbe všetkých druhov stromčekov (ihličnatých aj listnatých), konifer a okrasných rastlín, kríkov a drevín. Je vhodné aj pre záhradné plodiny, vinič, trávnaté plochy a rastliny pestované v kvetináčoch. Používa sa ako základné hnojenie pred siatím či vysádzaním rastlín, alebo na prihnojovanie v priebehu vegetácie.

  • MICROHUM

MICROHUM 13-7-11(+5MgO+5S+ME+ HK) je určené pre hnojenie kvetov a okrasných rastlín v bytoch, balkónoch a záhradách a ich prihnojovanie v období vegetácie. Obsahuje mikroprvky (ME) bór, molybdén, mangán, zinok, meď a železo, ktoré podporujú využitie hlavných a sekundárnych živín pre správny rast a vývoj rastlín. Humínové kyseliny (HK) pôsobia ako stimulátory rastu, podmieňujú rast koreňového systému rastlín, ich klíčenie a vývoj. Pomáhajú rastlinám prijímať živiny z pôdy ako aj zo samotného hnojiva. Výborný súlad medzi obsahom živín a potrebami rastlín.